Tinkami pareiškėjai
|
Pareiškėjas yra pramonės MVĮ, veikianti ne trumpiau kaip 3 metus, kurios metinės pardavimo pajamos iš savo pagamintos produkcijos kiekvienais metais sudaro ne mažiau kaip 51 proc. bendroje pardavimo struktūroje ir metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos per pastaruosius 3 finansinius metus kiekvienais metais yra ne mažesnės kaip 300 000,00 eurų, jeigu įmonė yra vidutinė įmonė, ir 145 000,00 eurų, jeigu įmonė yra labai maža ar maža įmonė. |
Paramos dydis, intensyvumas |
Tvarių investicijų pritraukimui: didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma – 4 000 000 Eur, mažiausia – 1 500 000 Eur.
Darbuotojų mokymams: didžiausia galima skirti finansavimo lėšų suma – 300 000 Eur, mažiausia – 30 000 Eur.
Tvarių investicijų pritraukimo veikla:
- Labai mažai ir mažai įmonei - 75 %.
- Vidutinei įmonei – 70 %.
- +10 % finansavimo intensyvumas didinamas, jei projekto įgyvendinimo metu planuojama gaminti ypatingos svarbos technologijas.
Mokymų veikla:
• Labai mažai ir mažai įmonei - 70 %.
• Vidutinei įmonei – 60 %. Neįgaliesiems mokomiems asmenims - 70 %. |
Remiama veikla
|
- Investicijos į gamybą, t. y. aplinkos atžvilgiu tvarių investicijų pritraukimas (produktyvios investicijos), investuojant į pradinės arba pradinės naujos ekonominės veiklos investicijų projektus pramonės ekonominės veiklos srityse labiausiai dėl perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos nukentėsiančioje Kauno apskrityje (toliau – tvarių investicijų pritraukimas)
- Investuotojų, investuojančių į gamybą, darbuotojų, dirbančių projekto įgyvendinimo metu sukurtoje naujoje tvarioje darbo vietoje, mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas, įskaitant mokymo darbo vietoje organizavimą, siekiant suteikti įgūdžius, skirtus pramonės pertvarkai reikalingiems įgūdžiams ugdyti (pagal įgūdžio rūšį: techninis, valdymo, ekologijos, kitas) Kauno apskrityje (toliau – darbuotojų mokymas).
Projektu turi būti įgyvendinamos abi nurodytos remiamos veiklos. |
Reikalavimai
|
- Projekto trukmė iki 36 mėn.
- Projekto veiklos priskiriamos Kauno apskričiai.
- Ne mažiau kaip 20 proc. projektui skirtų lėšų turi būti panaudota iki 2026 m. rugpjūčio 31 dienos.
- Projekto įgyvendinimo metu siekiama sukurti ne mažiau kaip 20 tvarių darbo vietų ir ne trumpiau kaip 3 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos jas išlaikyti.
|
Tinkamos finansuoti išlaidos |
Tvarių investicijų pritraukimo veikla:
- Naujų statinių statybos, statinių rekonstravimo ir (arba) kapitalinio remonto bei šių statinių priklausinių ir šių statinių reikmėms skirtos infrastruktūros (pvz., vietinių inžinerinių tinklų ir pan.), kurių reikia naujoms gamybos technologinėms linijoms diegti ar esamoms modernizuoti, įrengimo darbų išlaidos.
- Gamybos įranga (įrenginiai, mašinos, prietaisai, kompiuterinė technika ir gamybai skirti baldai, kitos įrangos, įrenginių ir kito ilgalaikio materialaus turto įsigijimo ir įrangos lizingo (finansinės nuomos) išlaidos (įskaitant jų transportavimo, projektavimo, sumontavimo, vietos (aikštelės) paruošimo, instaliavimo, paruošimo naudoti, išbandymo, apmokymo naudotis, saugos instruktažo, techninės priežiūros (kol vyksta montavimas, instaliavimas, paruošimas naudoti, išbandymas) ir susijusias išlaidas).
- Patentų ir licencijų išlaidos. Jei šios išlaidos patirtos rinkos sąlygomis, įgyjant patentus ir licencijas iš trečiųjų šalių, nesusijusių su pirkėju. Jei patentus ir licencijas naudoja tik pareiškėjas, gaunantis valstybės pagalbą.
Darbuotojų mokymai |